Results

Subdivision Candidate Votes
2 Darlene S. Rowden 229
2 Cathy Appelgren 76
Subdivision Candidate Votes
5 Bill Gerow 341
5 Jeanette Wicinski-Dunn 170
5 Julie G. Darwin 157
Subdivision Candidate Votes
In-City Arne Lindberg 3168
In-City Barry Hollick 2675
In-City Michelle J. Vickers 2481
In-City Grant Gustafson 2395
In-City George McHenry 2248
In-City Linda Greyeyes-Highway 2047
In-City Brent Zbaraschuk 2004
In-City Jeneen Yungwirth 1455
In-City Trina M. Joseph 1171
In-City Sylvia Gent 1143
In-City Robert Paul 1126
In-City Donna L. Braham 1073


Won by Acclamation
Subdivision Last Name First Name
1 Yeaman Bill
3 Smith-Windsor Jaimie
4 McIvor John


Polls Reported
Subdivision Polls in Subdivision Polls Reported
1 4 0
2 7 7
3 7 0
4 3 0
5 4 4
In-City 1 1

Vote Count Breakdown by Poll Location
Subdivision Location Votes Candidate Name
2 East Central Public School, Hwy No. 302 East 30 Darlene S. Rowden
2 East Central Public School, Hwy No. 302 East 6 Cathy Appelgren

2 French Cultural Centre, St. Isidore-de-Bellevue 14 Darlene S. Rowden
2 French Cultural Centre, St. Isidore-de-Bellevue 1 Cathy Appelgren

2 MacDowall Lions Recreation Centre, MacDowall 59 Darlene S. Rowden
2 MacDowall Lions Recreation Centre, MacDowall 19 Cathy Appelgren

2 Osborne Public School, Hwy No. 2 South 30 Darlene S. Rowden
2 Osborne Public School, Hwy No. 2 South 17 Cathy Appelgren

2 Red Wing Public School, Hwy No. 2 North 25 Darlene S. Rowden
2 Red Wing Public School, Hwy No. 2 North 4 Cathy Appelgren

2 St. Louis Community Hall, St. Louis 59 Darlene S. Rowden
2 St. Louis Community Hall, St. Louis 19 Cathy Appelgren

2 West Central Public School, Hwy No. 302 West 12 Darlene S. Rowden
2 West Central Public School, Hwy No. 302 West 10 Cathy Appelgren
Subdivision Location Votes Candidate Name
5 Big River Community Centre, Big River 186 Bill Gerow
5 Big River Community Centre, Big River 131 Julie G. Darwin
5 Big River Community Centre, Big River 120 Jeanette Wicinski-Dunn

5 Canwood Public School 32 Bill Gerow
5 Canwood Public School 11 Jeanette Wicinski-Dunn
5 Canwood Public School 4 Julie G. Darwin

5 Debden Community Centre, 5 – 205 – 2nd Avenue East, Debden 115 Bill Gerow
5 Debden Community Centre, 5 – 205 – 2nd Avenue East, Debden 36 Jeanette Wicinski-Dunn
5 Debden Community Centre, 5 – 205 – 2nd Avenue East, Debden 21 Julie G. Darwin

5 Shell Lake Legion Hall, Shell Lake 8 Bill Gerow
5 Shell Lake Legion Hall, Shell Lake 3 Jeanette Wicinski-Dunn
5 Shell Lake Legion Hall, Shell Lake 1 Julie G. Darwin
Subdivision Location Votes Candidate Name
In-City In-City Results 3168 Arne Lindberg
In-City In-City Results 2675 Barry Hollick
In-City In-City Results 2481 Michelle J. Vickers
In-City In-City Results 2395 Grant Gustafson
In-City In-City Results 2248 George McHenry
In-City In-City Results 2047 Linda Greyeyes-Highway
In-City In-City Results 2004 Brent Zbaraschuk
In-City In-City Results 1455 Jeneen Yungwirth
In-City In-City Results 1171 Trina M. Joseph
In-City In-City Results 1143 Sylvia Gent
In-City In-City Results 1126 Robert Paul
In-City In-City Results 1073 Donna L. Braham